Najnowsze modele laptopów Lenovo IdeaPad – Porównanie serii

Firma Lenovo w 2016 roku zrobiła na rynku nie lada zamieszanie, wprowadzając nowe serie laptopów. Największy producent notebooków na świecie ewidentnie chciał odświeżyć swoją ofertę, dlatego powstały 4 nowe serie laptopów Lenovo IdeaPad dostosowanych i przeznaczonych dla wszystkich klientów. Oto one:

 

IdeaPad 100Lenovo 100

To seria podstawowych laptopów w niskiej cenie, które zapewniają wydajność wystarczającą dla przeciętnego użytkownika. Laptop sprawdzi się najlepiej w codziennych czynnościach biurowych, przy przeglądaniu internetu, czy odtwarzaniu multimediów.

Laptop działa na procesorach firmy Intel. Modele zaczynają się od Celerona i kończą na mocnym Core i5. Biorąc pod uwagę, że są to laptopy niskobudżetowe, taki procesor jest rzadkością. Dzięki temu za niską cenę możemy mieć przyzwoitą moc w naszym komputerze.

Jeśli chodzi o dyski twarde, to w Lenovo 100 występują dyski HDD. Są one standardem w większości laptopów na rynku. W tym modelu dyski mają pojemność 500GB i 1000GB, dzięki czemu pomieścisz wiele ważnych danych na komputerze.

Patrząc z zewnątrz, Lenovo 100 jest wykonany z matowego plastiku, i choć jakość wykonania obudowy nie jest zachwycająca, to całość prezentuje się całkiem dobrze. Laptop posiada dwa gniazda USB: jedno USB 3.0 i drugie USB 2.0, wejście HDMI, gniazdo audio i LAN.

Ekran laptopa ma przekątną 15.6 cala i posiada matrycę HD Ready w rozdzielczości 1366×768. Matryca jest błyszcząca, co oznacza żywsze kolory, ale za to praca przy słońcu może być dosyć uciążliwa.

 

 

 

IdeaPad 300Lenovo 300

To laptopy ze średniej półki, zaprojektowane przez Lenovo w wariantach z trzema rozmiarami, 11.6”, 14” i 15.6”. Matryce występują w rozdzielczości HD Ready (1366×768) albo Full HD (1920×1080).

Lenovo 300 występują w różnych konfiguracjach. Jeśli chodzi o procesory, dostarcza je, także firma Intel, a zaczynają się od Celerona i kończą na najwyższej serii Core i7.

Dyski twarde jak w większości tańszych laptopów są w technologii HDD, i występują z pojemnością 500GB i 1000GB.

Obudowa laptopa jest wykonana z tworzywa sztucznego, i podobnie jak w poprzedniej serii jej jakość możemy określić na poprawną jeśli chodzi o wytrzymałość. Wizualnie jednak, laptop wygląda dobrze i sprawia wrażenie dużo droższego.

Lenovo 300 w wersji z ekranem 11.6” ma matrycę HD Ready (1366×768), a w wersji z ekranem 14” i 15.6” występuje z matrycą HD Ready lub Full HD (1920×1080). Matryca Full HD jest najbardziej pożądana w laptopach, ponieważ daję odpowiednią jakość przy korzystaniu z laptopa, na przykład przy oglądaniu filmów czy graniu w gry. Kolory na ekranie będą bardziej naturalne i żywsze.

 

 

 

IdeaPad 500Lenovo 500

Jest to seria wymyślona i zaprojektowana na bazie Lenovo Z50. Lenovo 500 mieści się na półce wyższej niż dwie poprzednie serie, ale nie należy go zaliczać jeszcze do klasy premium. Jedną z większych różnic i jednocześnie zalet jest obudowa, wykonana po części z tworzywa sztucznego, a po części z aluminium, dzięki temu laptop jest bardziej solidny i wytrzymały, a przy tym nie wzrasta jego waga.

Lenovo 500 występuje w dwóch wersjach rozmiarowych z 14” i 15.6” ekranem. W obu występują matryce HD Ready lub Full HD. Laptop posiada złącza USB 2.0, USB 3.0, audio, LAN, VGA, HDMI, oraz napęd optyczny DVD i gniazdo zasilania.

 

 

 

 

 

 

 

 

IdeaPad 700Lenovo 700.

Od tego modelu, możemy zacząć mówić o klasie premium. Laptopy z tej serii są 2 razy wydajniejsze niż Lenovo 500, a to za sprawą 4 rdzeniowych procesorów z najnowszej generacji, które mają dokładnie 2 razy więcej rdzeni, a co za tym idzie są 2 razy mocniejsze. Podobnie jest z kartami graficznymi. W lenovo 700 zastosowano grafiki firmy GeForce z serii GTX, czyli serii przeznaczonej dla graczy. Te karty w testach osiągają wyniki dwukrotnie lepsze od ”zwykłych”, dedykowanych kart graficznych GeForce GT.

Laptop jest wyposażony w standardowe złącza: USB 3.0, USB 2.0, audio, LAN, VGA, HDMI, oraz napęd optyczny DVD i gniazdo zasilania.

Obudowa jest wykonana z aluminium, zapewniając odpowiednią wytrzymałość i jakość. Warto dodać, że Lenovo jest liderem niezawodności wśród producentów laptopów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *