Czy mniejszy laptop to gorszy laptop?

Czy mniejszy laptop to gorszy laptop?
Warto odpowiedzieć sobie na takie pytanie, ponieważ gdy chcemy kupić laptopa to z reguły odrzucamy mniejsze modele, a to błąd! Mniejszy nie znaczy gorszy, a wręcz przeciwnie, mniejsze laptopy mają swoje zalety. Na początku należy zastanowić się do czego będzie nam potrzebny laptop. Dzięki temu ustalimy czym należy się kierować przy wyborze.

Jakie laptopy to małe laptopy?
Standardowy rozmiar laptopów to 15,6 cala, ale mniejsze mogą mieć:
-14,0 cali
-13,3 cala
-12,0 cali
-11,6 cala

Laptop o przekątnej 15,6 cala jest uznawany za standard, ponieważ jest najczęściej wybierany przez ludzi. Mniejsze laptopy niż 15,6″ mają swoje zalety i wady, więc nie każdemu mogą odpowiadać, ale ich głównym przeznaczeniem jest mobilność. Ludzie będący w ruchu i pracujący w ciągle w trasie wybierają właśnie takie modele laptopów, bo to dla nich znacznie wygodniejsze. Także sympatycy wygodnych kanap lubują się w mniejszych laptopach, bo są lżejsze i bardziej poręczne gdy trzeba wziąć laptopa do ręki.

Głównymi zaletami są wygoda, cieńsza konstrukcja i przede wszystkim niska waga. Najmniejsze modele mieszczą się nawet w damskich torebkach więc z łatwością można je zabrać ze sobą. Również, gdy dużo podróżujemy, samolotem albo pociągiem dużo wygodniej jest korzystać z mniejszego laptopa niż targać większego. Właśnie z takich powodów warto zastanowić się jaki laptop wybrać, bądź jaki będzie bardziej odpowiedni do naszych potrzeb.

Obalmy mit
Zdarzało nam się słyszeć, że mały laptop to gorszy laptop, albo że mały laptop ma gorsze podzespoły od większego. Nic bardziej mylnego. Laptopy z mniejszymi matrycami mają po prostu mniejszą przekątną ekranu, przez co są np lżejsze, ale podzespoły i reszta się nie zmienia. Więc wielkość nie wpłynie na gorsze działanie, czy prędkość. Po za tym, jeśli producent oferuje mniejszy model to nie po to by odstawał od reszty, a spełniał oczekiwania klientów potrzebujących mobilności na co dzień.

Jeśli szukasz mniejszych modeli to zajrzyj do naszej oferty:
>Ultrabook Lenovo 13,3″ Core i5 IPS 8GB SSHD500GB Grafa 2GB + Windows

>Apple MacBook Air 13,3″ i5 8GB HD6000 128SSD-PCIe Mac OS

>Laptop Lenovo Yoga Power 11,6″ 4×2,40GHz 500GB 4GB WIN10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *