Jaki laptop do 2000 zł – Sierpień 2015

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy musi znać się na sprzęcie komputerowym. Nie każdego interesuje jaka obecnie karta graficzna jest odpowiednio wydajna do najnowszych gier, a który procesor będzie najlepszy zarówno do pracy jak i do gier, a przy okazji nie zrujnuje domowego budżetu. Dlatego postanowiliśmy wydawać cyklicznie do kilka miesięcy taki mały poradnik z naszymi propozycjami najlepszych laptopów w swoich przedziałach cenowych. Jak wiadomo nie każdy laptop w podobnej cenie jest sobie równy jeden będzie miał mocny procesor, ale słabą kartę graficzną, inny będzie miał to i to dobre, ale będzie słabo wykonany z tanich plastików i z trzeszczącymi zawiasami, a jeszcze inny będzie miał słaby procesor i całą resztę , ale będzie drogiej marki ( np. sony ) Dlatego postanowiliśmy zrobić taki mały ranking ogitu najlepszych laptopów w cenie od 1500 do 2000zł.

Naszą listę otwiera nasz hit sprzedażowy od kilku miesięcy: Laptop LENOVO GAMER 4×2,4Ghz 8GB 1TB Radeon.

Dlaczego on ? Wydajny 4 rdzeniowy procesor, aż 8GB pamięci ram, ogromny dysk aż 1TB ( czyli 1000GB) i karta graficzna AMD Radeon R4 dodatkowo laptop posiada oryginalny windows 8,1 w komplecie.

Dla kogo ? Idealny do domu jako laptop dla całej rodziny, wystarczająco szybki do każdego domowego zadania. Filmy HD, oglądanie internetu pisanie prac czy granie w gry o średnich wymaganiach. Pamiętajmy jednak, że jest to laptop za 1549zł doskonale wyposażony i nie oczekujmy od niego, że zagramy w najnowsze gry na pełnych detalach, jego karta graficzna to Radeon R4 , a warto wiedzieć , że moc kart graficznych radeona zaczyna się na R2 a kończy na R9, czyli R4 nie będzie najlepszą grafiką na świecie, jeśli chcemy grać w nowe atrakcyjnie graficznie gry, koniecznie szukajcie laptopa z grafiką od R7 w górę, wtedy zabawa będzie przednia bez zamulania 🙂

Kolejnym nieco droższym modelem będzie Laptop DELL Inspiron 3542-3674 i3-4005U

Dlaczego on ? Dell to solidna niezawodna marka, słynąca ze świetnego serwisu z gwarantowaną naprawą u klienta w domu w ciągu 1 dnia od zgłoszenia usterki. Posiada szybki i energooszczędny procesor Intel Core i3, będzie wystarczająco wydajny do wszystkich zadań poza grami, a przy okazji nie będzie się grzał, będzie działał długo na baterii i będzie bezawaryjny.

Dla kogo ? Idealny wybór dla osób które nie grają w gry, używają laptopa do pracy lub głównie przeglądania internetu, zależy im na spokojnym i bezproblemowym użytkowaniu przy zachowaniu odpowiedniej szybkości działania.

Genialnym wyborem dla gracza, który nie potrzebuje laptopa z windowsem będzie Laptop LENOVO Z50-75 80EC008CPB8GB

Dlaczego on ? Lenovo z50 to seria premium, lepiej wykonana, od standardowej serii B50, G50 itd to oznacza, że laptop jest częściowo metalowy, a nie plastikowy, ma też lepsze głośniki. Jeśli natomiast chodzi o wydajność, to ma naprawdę fajny procesor 4 rdzeniowy o szybkości aż 3,3Ghz wydajnością jest blisko nowych procesorów core i5 intela, ma już bardzo dobrą kartę graficzną Radeon R7, bardzo fajny dysk hybrydowy, czyli połączenie dysku standardowego z SSD, co w praktyce sprawia, że laptop bardzo szybko się uruchamia i podstawowe działania windowsa wykonują się dużo szybciej niż normalnie.

Dla kogo ? Przede wszystkim z racji mocnych parametrów dla graczy i dla osób ceniących dużą wydajność i wysoką jakość wykonania w atrakcyjnej cenie.

Najlepszym laptopem do gier w cenie do 2000zł dodatkowo wyposażonym w windows 8 będzie : TOSHIBA Satellite L50-B-176 i3-4005U

Dlaczego on ? Przede wszystkim mocna karta graficzna Radeon R7, która wystarczy do grania w praktycznie wszystkie nowe gry. Wystarczające 6GB pamięci ram i procesor core i3 sprawią, że całość da odpowiednią jakość i wydajność i przy bardzo dobrej cenie.
Dla kogo ? Dla graczy, dla rodzin jako laptop uniwersalny wystarczająco wydajny do prawie wszystkich działań

Na koniec laptop bardzo mocny i bardzo uniwersalny, dla większości powinien to być najlepszy wybór Laptop LENOVO G510 59-441348

Dlaczego on ? Genialny procesor Core i5-4210M, to jeden z 3 najlepszych procesorów core i5 na świecie, jest tak mocny, że w testach wydajności pokonuje nawet niektóre modele core i7. A jak wiadomo procesor to serce laptopa. Wsparty jest wydajną kartą graficzną Radeon R5 ( gdyby miał R7 byłby laptopem idealnym w cenie nawet do 2500zł ) Ten laptop aż prosi się o dołożenie dodatkowych 4GB pamięci ram ( koszt 100zł ) wtedy byłaby to doskonała uniwersalna maszyna zarówno do pracy jak i gier.

Dla kogo ? Dla osób poszukujących dużej wydajności przy niedużej cenie, dla graczy, lecz warto pamiętać, że w GTAV, czy wiedźmina 3, to nie wystarczy ( za słaba grafa ) Poza tym świetny wybór i bardzo uniwersalny z racji oprogramowania w cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *