Lenovo Z50 – szybki i wytrzymały laptop w przystępnej cenie!

3Lenovo Z50 to jedna z wyższych serii laptopów giganta z Pekinu. Charakteryzuję się lepszym wykonaniem i parametrami niż swoi poprzednicy. Seria jest dedykowana dla klientów wymagających i potrzebujących więcej od swojego laptopa oraz takich, którzy pragną mocniejszych wrażeń.

 

1. Wygląd, obudowa i złącza

Pokrywa laptopa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dosyć mocnego, przypominającego metal. Natomiast w środku, panel główny jest wykonany z aluminium, dzięki temu laptop wygląda profesjonalnie i jest bardzo solidny. Panel dotykowy został starannie wykonany, by zwiększyć jego czułość na dotyk palców.

Dostęp do podzespołów jest banalnie prosty, wystarczy odkręcić 4 śrubki w pokrywie pod spodem laptopa i bez przeszkód możemy wyczyścić wentylator, wymienić pamięć RAM lub zwykły dysk na jeszcze szybszy np. SSD.

Laptop ma 2.5 cm wysokości i waży jedyne 2.4 kg, co biorąc pod uwagę, wykonanie z aluminium jest świetnym wynikiem!

Złącza są rozmieszczone po obu stronach laptopa. Z lewej znajduje się gniazdo zasilania, przycisk przywracania systemu, wylot powietrza z układu chłodzenia, VGA (D-Sub), LAN, HDMI, USB 2.0, USB 3.0 Z prawej strony znajdziemy gniazdo audio (wejście i wyjście w jednym), USB 2.0, napęd optyczny (DVD), gniazdo blokady Kensingtona. Z przodu znajdują się jeszcze kontrolki stanu urządzenia.

 

 

 

 

Z502. Osprzęt

Lenovo Z50 w standardzie jest wyposażony w dysk hybrydowy SSHD, który jest połączeniem wydajności dysku HDD z szybkością dysku SSD, dzięki czemu laptop ma dużo pamięci i jednocześnie działa naprawdę szybko.

Jeśli chodzi o procesory, Z50 występuje z wieloma modelami, zaczynając od Intela: Core i3, Core i5 oraz Core i7. Z firmy AMD, procesor A6, A8, A10 oraz FX.
Laptop posiada dwa sloty pamięci, dzięki czemu pomieści do 16 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3L.

Lenovo wyposaża Z50-tki w kilka modeli kart graficznych, by każdy z mniejszych i większych koneserów gier miał coś dla siebie. Jedne laptopy działają na GeForce GT840 z 1GB lub 2GB własnej pamięci, a mocniejsze na GeForce GT940 z 2GB lub 4GB własnej pamięci. W przypadku firmy AMD, która oferuje układy graficzne razem z procesorami możemy wyróżnić, Radeona R5 dla procesora A6, Radeona R6 dla procesorów A8 i A10 oraz najmocniejszego Radeona R7 dla procesora FX.

Laptop został wyposażony, także w klawiaturę AccuType, która posiada charakterystyczne dla Lenovo klawisze wyspowe i blok numeryczny z prawej strony, poprawiający wygodę pisania oraz płynność. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w napęd optyczny DVD oraz wbudowaną kamerkę internetową w rozdzielczości HD 720p i mikrofon, dzięki czemu można prowadzić doskonałe wideo rozmowy.

 

 

 

 

 

Z503. Jakość i wydajność

Procesory Intela Core i3, Core i5 i Core i7 zapewniają sporo wydajności w laptopie, szczególnie najmocniejszy Core i7, który udźwignie nawet największe obciążenia laptopa. Z kolei procesory AMD A6, A8 i A10 to odpowiedniki wcześniej wymienionych procesorów, ale z firmy AMD. Różnią się technologiami i delikatnie parametrami, jednakże wydajność pozostaje bardzo podobna.

W przypadku kart graficznych, im wyższy model i większa ilość pamięci RAM, tym karta ma lepsze parametry, co przekłada się na wydajność w grach. Laptop z GeForcem GT840 lub GT940 sprosta już wielu wymagającym grom, co odróżnia te karty od zintegrowanych układów graficznych. Podobnie sprawa się ma przy Radeonach R5, R6 i R7, które są na tyle mocne, że większość podstawowych gier i nawet tych bardziej wymagających będzie działać płynnie i na wysokich detalach.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, obecnie standardem jest 8 GB pamięci. Jest to ilość wystarczająca w zupełności dla przeciętnego użytkownika. Jednakże jeżeli ktoś ma większe wymagania, może sobie zwiększyć ilość Ramu do 12GB lub maksymalnie 16GB.

Lenovo Z50 występuje z dyskami SSHD, które są szybkie i wydajne, lecz istnieje możliwość wymiany takiego dysku na najszybszy obecnie dysk na rynku dysk SSD.

 

 

 

 

Z504. Ekran i obraz

Ekran laptopa ma przekątną 15.6 cala, czyli najbardziej optymalną i najczęściej wybieraną wielkość ekranu w laptopach. Matryca jest błyszcząca dzięki czemu otrzymujesz żywsze kolory niż na matrycy matowej. Obraz jest wyświetlany w rozdzielczości Full HD (1920×1080), co oznacza, doskonałą jakość obrazu, ponieważ przy tym rozmiarze ekranu i błyszczącej matrycy ta rozdzielczość daje najlepsze efekty.

 

 

 

 

 

 

 

 

Z505. Dźwięk

W laptopie występują głośniki stereo w technologii Dolby® Advanced Audio™ zapewniające dźwięk uznanej jakości. Brzmienie nie jest idealne, ale głośniki grają dość czysto nawet przy maksymalnej głośności. Technologia Dolby® zapewnia przestrzenny dźwięk, dzięki czemu będziesz mógł w pełni rozkoszować się najnowszymi filmami.

 

 

 

 

 

 

 

 

Z506. Wpływ na otoczenie

-hałas
Przeprowadzone testy na laptopie potwierdzają opinie klientów. Przy pracy z niedużym obciążeniem pomiar hałasu mieścił się w zakresie 30-31 dB. Dzięki temu Lenovo Z50 to nie tylko notebook cichy, wygrywa on także w tym parametrze na tle konkurencyjnych laptopów w tej klasie. Kultura pracy tego notebooka stoi na wysokim poziomie. Podczas grania, przy maksymalnym obciążeniu pomiar hałasu dał wynik 39 dB, co jest znakomitym wynikiem.

-ciepło
Temperatura przy normalnym obciążeniu nie przekracza 30 stopni, a przy maksymalnym obciążeniu nie przekracza 40 stopni, co oznacza, że laptop jest i cichy i chłodny.

 

 

 

 

 

Z507. Bateria

Akumulator przy zwykłym obciążeniu jest w stanie wytrzymać średnio 5 godzin bez potrzeby ładowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Z508. Podsumowanie

Lenovo Z50 to laptop klasy średniej, który zdecydowanie przewyższa swoją konkurencję na rynku. Cechuję się wysoką kulturą pracy, wygląda profesjonalnie, jest wykonany głównie z aluminium, zapewniając dodatkową solidność. Oprócz tego posiada znakomitą matrycę Full HD i podzespoły, które dbają o wysoką wydajność pracy, bez względu czy grasz w gry czy pracujesz. Laptop jest cichy i nie nagrzewa się, dlatego zdecydowanie jest godny polecenia.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *