Lenovo Z70 – świetna zabawa na 17.3″ ekranie Full HD!

Z70Lenovo Z70 to multimedialny laptop, służący do rozrywki na dużym ekranie. Jest to laptop ze średniej półki, ale lepiej wykonany i o lepszych parametrach niż laptopy Lenovo z serii G. Wysoka jakość wykonania, świetna matryca IPS i ładna obudowa to niewątpliwie atuty tego urządzenia. W dodatku ekran o przekątnej 17.3 cala i niska cena wyróżniają Lenovo Z70 na tle innych laptopów w tej cenie i zachęcają do kupna.

 

Z701. Wygląd, obudowa i złącza

Z zewnątrz laptop prezentuje się bardzo dobrze. Pokrywa laptopa jest wykonana ze szczotkowanego aluminium, dzięki temu jest twardsza niż zwykły plastik i wygląda efektowniej. Panel główny laptopa wygląda również dobrze, został dobrze spasowany i wykonany również z aluminium. Dzięki temu nie ugina się jak to ma miejsce w niektórych laptopach.

Wysokość laptopa wynosi 2,5 cm, a waga 3 kg, co jak na laptop 17.3 calowy jest dobrym wynikiem.

Jeśli zechcemy wyczyścić wentylator laptopa, wymienić pamięć RAM lub dysk twardy to wystarczy odkręcić dwie śrubki pod spodem i wyjąć klapę serwisową.

Złącza w Lenovo Z70 są rozmieszczone identycznie jak w jego mniejszym odpowiedniku Z50. Z lewej strony jest gniazdo zasilania, przycisk przywracania ustawień fabrycznych, wylot powietrza z układu chłodzenia, VGA, LAN, HDMI, USB 2.0 i USB 3.0. Natomiast z prawej strony znajduję się gniazdo audio, czytnik kart pamięci, USB 2.0, napęd optyczny i gniazdo blokady Kensingtona. Z tyłu nie ma żadnych złączy, a z przodu są tylko kontrolki stanu urządzenia.

 

 

 

 

Z702. Osprzęt

Laptopy z serii Z70 obsługują tylko procesory firmy Intel, takie jak Core i3, Core i5 i Core i7. Są to procesory ze zmiennym taktowaniem, dzięki czemu przy niskim obciążeniu laptopa ustawiają niskie taktowanie, ale gdy zwiększy się obłożenie pracy na laptopie, to procesor sam podkręca sobie taktowanie na wyższe i wszystko działa jak należy.

Z70-tki występują z dwoma rodzajami dysków. Dysk HDD to dysk magnetyczny, czyli standardowy, który jest używany w większości notebooków, natomiast dysk SSHD to dysk hybrydowy, który łączy w sobie dysk HDD z dyskiem SSD, dając użytkownikowi dużo miejsca i szybkość działania.

Laptop pomieści do 16 GB pamięci operacyjnej RAM, dzięki dwóm miejscom na kości pamięci.

Podstawową kartą graficzną w Lenovo Z70 jest zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics. Oprócz niego laptop posiada dedykowaną kartę graficzną firmy Nvidia GeForce GT840M z nawet 4 GB własnej pamięci.

Klawiatura AccuType, która występuje w tym laptopie ma klawisze wyspowe oraz blok numeryczny ułatwiający pisanie długich ciągów liter. W dodatku urządzenie jest wyposażone w napęd optyczny DVD oraz wbudowaną kamerkę internetową w rozdzielczości HD 720p i mikrofon do prowadzenia wideorozmów.

 

 

 

 

Z703. Jakość i wydajność

Procesory najnowszej generacji Intela: Core i3, Core i5 i Core i7 zapewniają odpowiednią szybkość do pracy na laptopie. Procesory są wyposażone w nowoczesne technologie, które wnoszą wydajność komputerów na niespotykany poziom.

Intel HD Graphics jako zintegrowany układ graficzny daję niezłe efekty graficzne pozwalając na pracę w programach graficznych, czy granie w mniej wymagające gry. Za to GeForce GT840M to karta dedykowana, która zapewnia niesamowitą jakość obrazu, pozwala grać w najnowsze gry w wysokich rozdzielczościach i lepiej radzi sobie z grafiką 3D.

Pamięć RAM odpowiada za jakość pracy laptopa przy wieku zadaniach naraz. Im więcej pamięci RAM tym komputer działa lepiej. Obecnym standardem jest 8 GB, większość klientów nie wykorzysta nawet tej ilości, ale jeżeli ktoś potrzebuję więcej to w Lenovo Z70 istnieje możliwość zwiększenia pamięci RAM maksymalnie do 16GB.

 

 

 

 

Z704. Ekran i obraz

Ekran to jedna z największych zalet tego laptopa. Po pierwsze ma przekątną 17.3 cala, po drugie posiada matrycę IPS, która zapewnia najlepsze kąty widzenia, żywe kolory i znakomitą ostrość obrazu, w dodatku matryca wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD (1920x1080p). Ponadto matryca jest matowa i pokrywa ją powłoka antyrefleksyjna, dzięki której praca na laptopie nawet przy słońcu jest możliwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Z70

 

5. Dźwięk

Wysoka wyrazistość dźwięku i głośność zwiększona do maksimum bez szumów i zniekształceń to zalety głośników firmy JBL® z technologią Dolby® Home Theater™ v4. Laptop posiada dwa głośniki, które zapewniają realistyczny i żywy dźwięk.

 

 

 

 

 

 

 

Z706. Wpływ na otoczenie

-hałas
Laptop wykazuje niezłą kulturę pracy. Przy niskim obciążeniu nie uruchamia nawet wentylatora, ale jeśli uruchomimy jakiś program wentylator zaczyna działać, hałas nie jest jednak uciążliwy, ponieważ wentylatora prawie nie słychać. Przy maksymalnym obciążeniu hałas osiąga niecałe 40dB, co jest niezłym wynikiem.

-ciepło
W przypadku temperatury Lenovo Z70 nie wychodzi ponad przeciętną. Standardowo najcieplejszym miejscem jest część obudowy przy wylocie powietrza, ale przy pełnym obciążeniu grami, laptop nagrzał się do około 45 stopni, czyli mieści się w normie. Użytkując go na co dzień można stwierdzić, że jest to laptop dosyć chłodny.

 

 

 

 

Z707. Bateria

Akumulator przy normalnym użytkowaniu jest w stanie wytrzymać średnio około 5 godzin bez potrzeby ładowania. Co ważne w tym modelu jest możliwość wymiany akumulatora, co w nowych laptopach jest rzadkością.

 

 

 

 

 

 

 

 

Z708. Podsumowanie

Podsumowując, Lenovo Z70 to prawdopodobnie najlepszy laptop multimedialny w tej cenie na rynku. Można by się było przyczepić do tylko jednego portu USB 3.0, ale nie jest to, aż tak wielką przeszkodą. Laptop posiada za to znakomity ekran Full HD z matrycą IPS oraz dobrze i czysto brzmiące głośniki, co w laptopach multimedialnych jest najważniejsze. Do tego dochodzi aluminiowa konstrukcja, która zwiększa komfort i bezpieczeństwo oraz mocne podzespoły, z którymi ani szybkości, ani wydajności nie zabraknie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *