Powrót do szkoły 2017 – jaki laptop dla ucznia?

Komputer to jedno z najczęściej używanych narzędzi do nauki. Pozwala szybko dotrzeć do niezbędnych informacji i poszerzyć wiedzę dziecka. Kiedy trzeba pozwala oddać się rozrywce i zrelaksować. Jednak komputery stacjonarne są duże, nieporęczne i ciężkie, a co za tym idzie dziecko nie będzie mogło polegać na nim w każdym miejscu, dlatego u ucznia lepiej sprawdzi się laptop. Ich najważniejszą zaletą jest właśnie mobilność, czy to w domu, czy w szkole, dziecko będzie mogło czerpać korzyści z przenośnego komputera.

Co jednak powinien mieć odpowiedni laptop dla ucznia? Przede wszystkim powinien być lekki i mieć małe wymiary, powinien mieć też wytrzymały akumulator, najlepiej o niskim poborze energii. Moc laptopa w tym przypadku stawiałbym na dalszym miejscu. Pamiętajmy, że dziecko oprócz użytkowania laptopa w domu będzie mogło go przenosić, więc sprzęt nie może być wielkim ciężarem.

Lenovo Yoga 300
Yoga to charakterystyczna seria od Lenovo, dawnego giganta IBM. Charakteryzuje się konwertowalnym ekranem, ponieważ działa w 4 trybach: namiot, podstawka, tablet i laptop. A to dzięki ekranowi, który można „wygiąć” o 360 stopni. Ten ekran jest dodatkowo dotykowy, więc laptopa można używać jako tableta. Lenovo Yoga to laptop o przekątnej ekranu 11.6 cala i wadze około 1.5 kg. Jej bateria wytrzymuje ponad 5 godzin bez konieczności ładowania!

Asus R541
Jest to urządzenie bardzo szybkie, wyposażone w dysk SSD, który błyskawicznie uruchamia komputer. Wspomaga go procesor Intel Pentium z 4 rdzeniami oraz 4GB pamięci RAM. Laptop jest dobrze wykonany, posiada matową matrycę, która nie odbija światła – dzięki temu światło słoneczne nie będzie razić w oczy! Laptop jest wyposażony w najnowszy system operacyjny Windows 10, który każdy użytkownik może łatwo dostosować do tego co lubi robić na laptopie.

Lenovo Ultrabook 510s
Ten laptop to wyższa półka mobilnych laptopów. Jest wykonany z mocnych tworzyw na zewnątrz i z aluminium w środku konstrukcji. Ekran ma przekątną 13.3 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD (1920×1080) oraz technologii IPS. To ogromna zaleta, ponieważ kolory są lepiej odwzorowane na ekranie, a kąty widzenia dochodzą do 178 stopni, dzięki czemu dziecko nie będzie męczyć swoich oczu. Do tego laptop pracuje na mocnym procesorze wspomaganym 8GB pamięci operacyjnej RAM oraz szybkim dysku SSHD.

Lenovo IdeaPad 500s
Kolejny przedstawiciel małych notebooków od firmy Lenovo. Ten z kolei ma matrycę o przekątnej 14 cali, lecz także w rozdzielczości Full HD (1920×1080). Jego podzespoły sprawią, że zarówno uczeń, jak i osoba dorosła będzie mogła używać go do swoich potrzeb. Mocny procesor Core i7, szybki dysk hybrydowy oraz wydajna grafika GeForce GT940M to zastrzyk mocy do gier i wielu programów. Dobre wygląd i precyzyjnie wykończona obudowa to również jego atut, ponieważ laptop będzie prezentował się bardzo dobrze pod względem wizualnym.

Asus Transformer
To bardzo dobrze wykonany laptop, w dodatku konwertowalny z obracanym ekranem o przekątnej 15.6 cala. Obudowa jest wykonana z aluminium, tak samo jak panel główny w środku. Asus Transformer posiada pełnowymiarową klawiaturę z blokiem numerycznym z boku, a także wbudowane głośniki stereo SonicMaster. Podzespoły w laptopie to najwyższa półka na czele z procesorem Intel Core i7 i 8GB pamięci operacyjnej RAM. Dzięki temu otrzymujesz maksymalne osiągi zamknięte w bezpiecznej, wytrzymałej i lekkiej obudowie z aluminium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *