Wybieramy laptop dla studenta 2018

Laptop dla studenta musi spełniać pewne kryteria, jeszcze zanim zagłębimy się w specyfikacje. Przede wszystkim, większość studentów kieruje się ceną, gdyż wydatków jest dużo, a rzadko mogą pozwolić sobie na duży wydatek już na początku semestru. Dlatego przedział cenowy należy zawęzić do 2000zł. W takiej kwocie możemy śmiało myśleć o urządzeniu z procesorem Intel Celeron, Pentium, a nawet Core i3.

Kolejnym aspektem jest rozmiar. Obecnie największe zainteresowanie jest laptopami o rozmiarze 15.6 cala. Takich modeli jest najwięcej na rynku, więc naprawdę jest w czym wybierać, można wygodnie zrobić prezentację jak i obejrzeć film z przyjaciółmi.

Przed zakupem warto zwrócić jeszcze uwagę na rodzaj oferowanej matrycy, czy jest błyszcząca (glare), czy matowa/antyrefleksyjna (anti-glare). Matowe matryce są bardziej pożądane, gdyż nie odbijają światła od ekranu, co niewątpliwie jest dużym atutem dla studenta, który nierzadko pracuje w zmiennym otoczeniu, na uczelni, czy w kawiarni.

Lenovo IdeaPad 320

Niezwykle popularny laptop, a to dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości i funkcjonalności. IdeaPad 320 to druga w kolejności seria Lenovo, która jest naprawdę dobrze wykonana i dostępna w kilku wariantach kolorystycznych: Onyx Black, Platinum Grey, Blizzard White, Denim Blue, Plum Purple i Coral Red. Do 2000zł możemy znaleźć ten model ze wspomnianym procesorem Core i3, i dużym dyskiem 1000GB HDD. W przypadku grafiki możemy liczyć jedynie na zintegrowaną kartę graficzną Intela, lecz jest ona na tyle wydajna, by tworzyć prezentacje, obsługiwać programy, i serfować po Internecie. 320-ka posiada dodatkowo 3 porty USB, w tym jeden USB typu C, nowoczesne i bardzo szybkie złącze, który w najbliższym czasie będzie stosowany w każdym urządzeniu.

Dell Inspiron serii 3000

Marka Dell od lat utożsamiana jest z niezawodnością i jakością swoich produktów. Nie inaczej jest z serią Inspiron 3000 – są to laptopy do codziennego użytku, ale niepozbawione zalet. Występują w rozmiarze 15 cali, dlatego masz pełen komfort w użytkowaniu. Oferują dobry dźwięk, przy wykorzystaniu technologii Waves MaxxAudio®, mają solidną baterię, nawet do 5 godzin działania. Konstrukcja laptopa jest solidna i przetestowana pod wieloma względami, niełamliwości, wysokiej temperatury, czy trwałości zawiasów. W 2000zł spokojnie znajdziesz modele z Intel Pentium i Core i3, które zapewnią dobrą wydajność. Niektóre modele oferowane są również z dyskami SSD, najszybszymi na rynku – oczywiście jeśli zależy Ci bardziej na szybkości a nie ilości wolnego miejsca.

Asus R540, R541, R542

Wszystkie modele są bardzo do siebie podobne, różnią się kosmetycznymi detalami. Wybierając Asusa mamy do czynienia ze stylową obudową, dobrym dźwiękiem od SonicMaster, a także z masą funkcjonalnych rozwiązań. Asus oferuje co najmniej 2 gniazda USB, więc można podłączyć drukarkę i dodatkową myszkę. Ponadto posiada napęd DVD, czytnik kart pamięci, a także złącze HDMI. Te modele są również w rozmiarze 15.6 cali, ale co istotne ich waga nie przekracza 2 kg, dlatego podróż z laptopem na uczelnię nie nadwyręży Twoich stawów.

Ważnym aspektem odnośnie wszystkich wspomnianych laptopów jest to, że posiadają najnowszy system Windows 10 Home lub Professional (w zależności od modelu). Windows 10 oferuje szeroki wachlarz możliwości, jest szybki i sam aktualizuje sterowniki urządzeń. Ponadto posiada wbudowany antywirus Microsoft Security Essentials.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *